Beyaz Prenses - Philippa Gregory ePub PDF e-Kitap indir


Philippa Gregory - Beyaz Prenses ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Philippa Gregory - Beyaz Prenses PDF ePub eKitap indir

O, İngiltere krallarının kardeşi, kızı, yeğeni, karısı ve annesiydi; taçsız bir prenses, damatsız bir nişanlı, düğünsüz bir gelindi.

Henry Tudor, savaş meydanında İngiltere tacını kazandığında, neredeyse 20 senedir savaşlarla bölünmüş ülkesini birleştirmek uğruna, düşman hanedanın prensesiyle evlenmesi gerektiğini biliyordu. Kaderinde York’lu Elizabeth vardı.

Ancak evleneceği kadın hâlâ ölü bir adama, Henry’nin savaşta alt ettiği düşmanı III. Richard’a âşıktı. Üstelik Elizabeth’in annesi ve İngiltere’nin yarısı, Beyaz Kraliçe tarafından bilinmeze gönderilen kayıp vârisin, hakkı olan tacı almak için döneceği günün hayalini kuruyordu. Henry tahtta yerini sağlamlaştırmaya çalışsa da, York Hanedanı’nın zaferi için dua eden bir İngiltere’de, insanların kalbini bir türlü kazanamıyordu. En büyük korkusu, tahtı elinden almak için bir yerlerde bekleyen bir prensti.

Genç bir adam ordularıyla İngiltere’ye geldiğinde Elizabeth büyük bir seçim yapmak zorunda kalacaktı. Zamanla sevmeye başladığı kocasının yanında mı olacaktı, senelerdir öldüğünü düşündüğü sevgili kardeşine mi koşacaktı? York’un gülü sonunda evine dönmüştü. Ve Kraliçe, tarafını seçmeliydi.

“Kan, seks, gözyaşı! Ne ararsanız bu kitapta var.” 
–USA Today

“Beyaz Prenses, prenslerin kaderiyle ilgili müthiş entrikalarla dolu.” 
–The Washington Post
(Tanıtım Bülteni)

Edisyon Adı: Beyaz Prenses
Orijinal Adı: The White Princess
Alt Başlık: Beyaz Prenses Philippa Gregory PDF kitap indir oku
Yazar: Philippa Gregory
Çevirmen: Zeynep Arıkan
Seri: Kuzenler' Savaşı Serisi (The Cousins’ War Series, #5)
Seri Sıralaması: #5
Karakterler: Elizabeth of York, Elizabeth Woodville, Henry VII of England, Richard III of England, Edward IV of England, Perkin Warbeck...
Yayın Tarihi: Şubat 2016
Sayfa Sayısı: 650
Dili: Türkçe
ISBN: 9786051428833
Yayınevi: Artemis Yayınları, Roman Dizisi
Tür: Roman, Dünya Edebiyatı, Tarihi, Tarihi Kurgu, Kurgu
Goodreads Puanı: 3.8/5 (değişken)

Kuzenler Savaşı Serisi;
1. Kitap: Beyaz Kraliçe
2. Kitap: Kızıl Kraliçe
3. Kitap: Nehirlerin Kadını
4. Kitap:
5. Kitap: Beyaz Prenses

Not: Çıkış sırası popüleriteye göre yapılmış. Okuma sırasını kronolojik sıraya göre okumalısınız. Biraz karışık olduğundan bende anlamadım. Unutmazsam düzelteceğim. Sıralamayı bilen varsa yorum olarak yazarsa sevinirim.

Kategoriler;
Edebiyat / Tarihi Kurgu

ePub e-Kitap İndir epub ekitap indir download epub e-kitap indir epub pdf ebooks

PDF e-Kitap İndir pdf ekitap indir download pdf e-kitap indir pdf epub ebooks

Yorumlar

 1. Bildigim kadariyla 3.kitap Kralyapanin Kizi'dir. Ilk üc kitap ayni zaman cizelgesinde farkli bakis acilari tarafindan anlatilir, 4.kitap ise Beyaz Kralice'nin annesinin gencliginden itibaren.

  YanıtlaSil
 2. Poseidon varisi ni de atar mısınız lütfen ?

  YanıtlaSil
 3. Golge sehir ne zaman gelecek acaba?

  YanıtlaSil
 4. merhaba
  bu seride görünen kızıl kraliçe philippa gregory serisine ait değil sanırım.seriye ait olan kızıl kraliçe kitabını yayınlarsanız çok sevinirim.ilgiliz için teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Merhaba, yazılış sırası ve kronolojik sıralama farklıdır. Yazılış sırasına göre:

  Boleyn Kızı
  Kraliçenin Soytarısı
  Bakirenin Aşığı
  Mahkum Prenses
  Boleyn Mirası
  Öteki Kraliçe

  Şu kitaplar ise farklı seride yer alıyor: Beyaz Kraliçe, Kızıl Kraliçe, Nehirlerin Kadını. Beyaz Kraliçe'nin zaten dizisi var. "Kuzenlerin Savaşı" serisi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür teşekkür teşekkür binlerce teşekkür. Yapmak zorunda olmadığınız halde zaman ayırıp yorum yazan herkese çok teşekkür ederim.

   Sil
 6. Dizisini izlemeden önce okuyalım

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.