Bulutlar Prensi 1 - Blueberry - Christophe Galfard PDF e-Kitap indir


Christophe Galfard - Bulutlar Prensi 1 - Blueberry ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Christophe Galfard - Bulutlar Prensi 1 - Blueberry PDF ePub eKitap indir

Bulutlar Prensi - 1. Blueberry / Christophe Galfard

Tristam Drake okyanusun 2000 metre üstünde bulunan Blueberry adındaki bir bulutta yaşamaktadır. Acımasız Tiran'ın işgal ettiği Kuzey Bulutları Krallığı'nın müstakbel prensesi Myrtille de bu bulutta olacaklardan habersiz hayatını sürdürmektedir.

Birgün Tiran'ın orduları onun izini bulur ve Blueberry'yi işgal ederek herkesi tutuklar. Yalnızca Tristam ve arkadaşı Tom kaçmayı başarır. İki genç, Myrtille ve sevdiklerini kurtarmaya çalışırken Tiran'ın korkunç planını öğrenirler: Gezegenin iklimini değiştirerek bir savaş silahı yapmak. Artık Tristam ve Tom'u amansız bir macera beklemektedir.

Yazar Christophe Galfard 1976 yılında doğdu. École Centrale'de okuduktan sonra öğrenim hayatına Cambridge'de devam etti. Ünlü astrofizikçi Stephen Hawking danışmanlığında teorik fizik dalında doktorasını bitiren nadir kişilerdendir. Karadelikler ve Evren'in kökeni hakkında uzmanlaşan Galfard gençlerin dikkatini iklim değişikliği ve çevresel felaketler gibi konulara çekmek için Bulutlar Prensi üçlemesini yazdı. İlk kitap Blueberry 2009 yılında Fransa'da yayımlandığında 'En İyi Gençlik Romanı' seçildi ve çoksatanlar listesine girdi.
(Tanıtım Bülteni)

Kitap Adı: Bulutlar Prensi - 1. Blueberry / Christophe Galfard
Orijinal Adı: Le Prınce des Nuages
Alt Başlık: Bulutlar Prensi 1 - Blueberry/Yabanmersini
Yazar: Christophe Galfard
Çevirmen: Yasemin Tanbi
Resimleyen: Vincent Dutrait
Sayfa Sayısı: 340
Baskı Tarihi: Nisan 2016
Dili: Türkçe
ISBN: 9789750836169
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Tür: Çocuk, Gençlik, Öykü

Kategoriler;
Edebiyat / Çocuk ve Gençlik / Gençlik 10+ Yaş / Roman/Öykü

pdf ekitap indir download pdf e-kitap indir pdfepub ebooks

Yorumlar

  1. Bu çocuk kitabını çok merak ediyordum teşekkürler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.