O’nun Hikayesi - Pauline Reage ePub PDF e-Kitap indirPauline Reage - O’nun Hikayesi ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Pauline Reage - O’nun Hikayesi PDF ePub eKitap indir

O'nun Hikayesi - Aşk ve Sadizm
Pauline Réage

Sade’ın şatolarını, benimkileri sessizce inşa ettikten çok sonra keşfetmeme rağmen, beni de “Günahın Dostları” gibi asla şaşırtmamıştı: Bir şekilde zararsız, küçük, gizli dünyamı zaten kurmuştum ben. Sade hepimizin hem gardiyan hem mahkum olduğunu anlamamızı sağladı, buna göre her zaman içimizde kendi kendimizi zincirlediğimiz biri vardı; içine kapandığımız, susturduğumuz. Merak uyandırıcı bir geri dönüşle, hücrenin özgürlüğe açıldığı da oluyordu. Hücrenin taş duvarları, yalnızlık, ama aynı zamanda gece, yine yalnızlık, çarşafların nemi, sessizlik, gündüzleri reddettiğimiz bu yabancıyı serbest bırakıyordu. Bizden kaçıyordu duvarlardan, çağlardan ve yasaklardan sonsuza dek kaçıyordu. Bir insandan, bir çağdan, bir ülkeden diğerine geçiyor, şu ya da bu ismi alıyordu. Ondan söz edenler nedenini bilmesek de, bir nedenle bu yasak düşler ağının akıllarda kalmayan birkaç telini yakalamasına izin verdikleri yalnızca kendi tercümanları oluyordu.
(Tanıtım Bülteni)

O'nun Hikayesi
Orijinal Adı: Histoire d'O
Alt Başlık: Aşk ve Sadizm
Yazar: Pauline Réage
Çevirmen: Birsel Uzma
Yayın Tarihi: 10 Ekim 2002
İlk Yayınlanma Tarihi: 1954
Sayfa Sayısı: 255
Dili: Türkçe (Orijinal Dili: Fransızca)
ISBN: 9758663291
Yayınevi: Çiviyazıları (Chiviyazıları) Yayınları
Tür: Erotizm, Erotik edebiyat

NOT: +18, Yetişkin kitabıdır.

Kategoriler;
Edebiyat / Yetişkin
Littera / Aykırı Edebiyat

Yorumlar

  1. bu sinsi şeytan ayartması kitabı lütfen kaldırın!

    kızlarının veya kız torunlarının böyle halkalanması ve çok utanmazın kölesi olması bile umurunda değil mi?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.