Yaban Kuğuları - Jung Chang PDF e-Kitap indirJung Chang - Yaban Kuğuları ePub PDF eKitap indir

1992'nin baş yapıtı.

Çinli bir ailenin nesilden nesile gerçek hikayesi... Çin'de üç kız kardeş....

Yirminci Yüzyıl Çin'ini aynı aileden üç nesil kadının yaşantılarını anlatarak yansıtan çarpıcı bir roman: Yaban Kuğuları, Mao'nun Çin üzerindeki etkisini daha önce hiç yazılmamış bir gözden, kadınların gözünden anlatan Jung Chang, Yaban Kuğruları'nda aşkın ve cesaretin de öyküsünü dile getiriyor.

Chang, yerel bir diktatörün odalığı olan byükannesinin hikayesiyle başlatarak, annesinin genç bir kominist olarak çektiği zorlukları, komünist toplumdaki yerlerini koruyabilmek ve Kültür Devriöi'ne dayanabilmek için ailesinin yaşadığı deneyimleri akıcı bir diller okura aktarıyor.

On dört yaşında Kızık Muhafızlar'ın aktif bir üyesi olan Chang, daha sonra kendi yaşadıklarıyla anne ve büyükannesinin yaşadıklarını ayrıntılarıyla düşündüğünde hayatlarının vahşi bir dramdan ibaret olduğunun ve tarihin kısır döngüsünün girdabında bu dramı ailesiyle birlikte milyonlarca insanın yaşadığını bilincine varır.

"Bu kitabın önemini abartmamak mümkün değil."
-Mary Wesley
(Tanıtım Bülteni)

Yaban Kuğuları
Orjinal isim: Wild Swans
Yazar: Jung Chang
Çevirmen: Mehmet Harmancı
Dili: Türkçe (Orijinal Dili:Çince)
Sayfa: 520
Basım Tarihi: 2005
ISBN : 9789751023674

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Uzakdoğu

Ön Okuma / Download PDF (Yandex Disk)

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin