Otuz Dokuz Basamak - John Buchan ePub PDF e-Kitap indirJohn Buchan - Otuz Dokuz Basamak ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Bir Richard Hannay Kitabı

Uzun süre Afrika'da yaşamış olan Richard Hannay İngiltere'ye döndüğünde kendini, tüm Avrupa'yı savaşa sürükleyecek sansasyonel bir komplonun içinde bulur.

Dairesinde bir cesetle karşılaşan Hannay'in, hem komplocuların hem de ülkenin polis kuvvetlerinin dikkatini çekmesiyle öykü nefes kesici bir takibe dönüşür.

Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasından hemen önceki yaz aylarında geçen Otuz Dokuz Basamak, şimdiye kadar yazılmış en iyi ve en başarılı gerilim hikâyelerinden biri kabul edilir.

Otuz Dokuz Basamak'ın önemi, sadece ilk gerçek casus macerası olması değil, aynı zamanda o dönedeki sosyal ve politik olayları yansıtmış olmasıdır. Buchan'ın bazı varsayımları bugün sorgulanabilir, ama bu varsayımların o dönemin ve Buchan'ın ait olduğu sınıfın özellikleri olduğu unutulmamalıdır. Otuz Dokuz Basamak birçok kez filme alınmıştır, fakat hala beyaz perdeye ilk aktarımı olan, Alfred Hitchcock'un yönettiği, başrolünü Robert Donat'ın oynadığı siyah beyaz versiyonu en iyisidir.
(Tanıtım Bülteni)

Alt Başlık: Bir Richard Hannay Kitabı
Orjinal isim: The Thirty-Nine Steps
Sayfa Sayısı: 149
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yazar: John Buchan
Çevirmen: Özge Onan
ISBN : 9786055831981
Yayınevi: Altın Bilek Yayınları

Otuz Dokuz Basamak
Kitap
Otuz Dokuz Basamak, İskoçya'lı yazar John Buchan'ın 1915 yılında yayımladığı gerilim casusluk romanının adıdır. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 1915
Yazar: John Buchan
Uyarlandığı eser: 39 Basamak
Türler: Roman, Gerilim

Kategoriler;
Edebiyat / Macera-Gerilim

Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar