Sana Gül Bahçesi Vadetmedim - Joanne Greenberg ePub PDF e-Kitap indirJoanne Greenberg - Sana Gül Bahçesi Vadetmedim ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Joanne Greenberg - Sana Gül Bahçesi Vadetmedim PDF ePub eKitap indir

Yazarın ilk olarak Hannah Green takma adıyla yayımladığı eser. Yazar kitabında yaşamış olduğu şizofreni hastalığıyla mücadelesini anlatıyor.

İçine doğduğu dünyanın kurumlarıyla bağdaşmayı öğrenemeyen, iletişimsizliğin karanlığında yaşayan on altı yaşındaki bir genç kızın öyküsü...

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, deliliğin, resmi tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sığınmıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah'ın akıl hastanesine "düşme"sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri, doktorları vb. kurumlarıyla toplumun "kurtarma operasyonu" başlar.

Greenberg'in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, "akıl hastalarının gizleri" üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece "normal" kavramını sorgulamaya götürüyor bizi.
(Tanıtım Bülteni)

Joanne Greenberg
Sana Gül Bahçesi Vadetmedim
Orijinal (Özgün) adı: I Never Promised You a Rose Garden
Çevirmen: Nesrin Kasap
Kapak Fotoğrafı: André Kertész
Kapak Tasarımı: Semih Sökmen
Kitabın Baskıları:
1. Basım: Kasım 1989
21. Basım: Kasım 2015
Sayfa Sayısı: 288
Dili: Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
ISBN : 9789753424080
Yayınevi: Metis Yayıncılık
Tür / Konu: Roman (Çeviri), Psikoloji, Akıl Hastası, Aile, Şizofreni

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Kuzey Amerika

Ön Okuma / Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar