Brandon Sanderson - Fırtına Işığı Arşivi Serisi #1 - Kralların Yolu

Daha önce ePub formatında paylaşmıştım ama kaliteli bir düzenleme buldum, okumamış olanlar ve tekrar okumak isteyenler (benim gibi) için, paylaşıyorum. 
Son Issızlık’tan önceki günlerin özlemini çekiyorum.
Elçiler’in bizi terk etmesinden ve Parlayan Şövalyeler’in bize karşı dönmesinden önceki çağın. Dünyada hâlâ büyünün ve insanoğlunun kalbinde de onurun olduğu zamanın…
Dünyayı ele geçirdik ve sonra da onu kaybettik. Görünüşe göre insan ruhu için hiçbir şey zaferin kendisinden daha zorlu değil.
Yoksa o zafer, en başından beri bir aldatmacadan başka bir şey değil miydi? Onlar ne kadar zorlu savaşırsa, direnişimizin de o kadar güçlendiğini mi fark etti düşmanlarımız? Belki de ısı ve çekicin sadece daha kaliteli kılıçları mümkün kıldığını gördüler. Ama çeliği yeteri kadar uzun bir süre boyunca bırakırsan, eninde sonunda paslanıp gider.
İzlediğimiz dört kişi var. Birincisi hekim, tıbbı bir kenara bırakıp içinde bulunduğumuz dönemin en vahşi savaşında bir asker olmaya zorlanmış. İkincisi öldürürken ağlayan bir katil, bir suikastçı. Üçüncüsü yalancı; bir hırsızın kalbi üstüne bir âlimin cübbesini giymiş genç bir kadın. Sonuncusu ise bir yüceprens, yani savaş açlığı tükenirken gözleri geçmişe açılmış olan bir savaş beyi.
Dünya değişebilir. Dalgabağlama ve Kırıkkullanma geri dönebilir; antik çağların büyüleri tekrar bizim olabilir. Bu dört kişi bunun anahtarı. Bir tanesi bizi kurtarabilir. Ve bir tanesi de bizi yok edecek.
(Tanıtım Bülteni)

Kitabın Adı: Kralların Yolu
Orijinal Adı: The Way of Kings
Yazar : Brandon Sanderson 
Çeviri : Can Sevinç
Kapak : Mehmet Yaman
Yayına Hazırlayan : Boğaç Erkan
Sayfa Sayısı : 912
Çıkış Tarihi : Haziran, 2014
ISBN No : 978-605-5381-30-1
Yayınevi : Akılçelen Kitaplar
Türü : Fantastik 

Kategoriler;
Edebiyat / Fantastik



Yorumlar