Ay Sarayı - Paul Auster PDF e-Kitap indirPaul Auster - Ay Sarayı PDF e-Kitap indir

"Ay Sarayı", yeni Amerikan romanının en ilginç, en yetenekli yazarlarından biri sayılan "Paul Auster"ın en beğenilen romanı. Romanın başkişisi olan "Marco Stanley Fogg", artık kıpırdamamaya, çalışmamaya, yemek yememeye ve bütün bunların doğuracağı tehlikeleri göze almaya karar verir. Böylece, nereye kadar gidebileceğini, bu süreç içinde neler olup biteceğini merak eder. 60'lı yılların çocuğu olan Fogg, yorulma nedir bilmeden geçmişinin anahtarlarını arar, yazgısının temel bilmecesinin yanıtlarını bulmaya çalışır. Manhattan'ın kanyonlarından Utah'ın çöllerine yolculuk yapan Fogg, şaşırtıcı ve zengin olaylarla ve kişiliklerle karşılaşır. Roman, insanların ay'da ilk kez yürüdükleri yaz mevsiminde başlayıp zaman içinde ileri geri hareket ederek, üç kuşağı kapsar. Rastlantı ve belleğin yönlendirdiği "Ay Sarayı"nda trajedi ve kefareti ödeme, lirizm ve mizah iç içedir. Bu roman, korkunç hayal gücü olan bir yazarın şimdiye kadar yazdığı en eğlendirici yapıtı sayılıyor...
(Tanıtım Bülteni)

Kitabın Ana Fikri: Hayat keşfedilmeyi bekleyen süprizlerle doludur.
Yazar Hakkında: 1947 ABD doğumlu olan yazar Amerika’nın yaşayan en ünlü yazarlarındandır.Yazarın yayımlanmış 21 kitabı vardır.

Orjinal isim: Moon Palace
Yazarı: Paul Auster
Çevirmen: Seçkin Selvi
Yayın evi: Can Yayınların 10.Baskı
Basım Tarihi: Kasım 2011
Sayfa Sayısı: 336
Dili: Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
ISBN: 9789755102696

Ay Sarayı
Paul Auster tarafından yazılan roman
Ay Sarayı, Paul Auster’ın 1989 yılında yayımlanan romanı. Roman, ana karakter ve anlatıcı Marco Stanley Fogg’un hayatını anlatmakta olup yaşanan olaylar Manhattan’da ve ABD’nin ortabatı kesiminde geçmektedir. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: Şubat 1989
Yazar: Paul Auster
Sonraki kitap: Şans Müziği
Türler: Kurgu, Pikaresk roman, Spekülatif kurgu

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Kuzey Amerika
Macera Roman

Ön Okuma / Download PDF (Yandex Disk)

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin