Ejder Cinayeti - S.S. Van Dine ePub PDF e-Kitap indirS.S.Van Dine - Ejder Cinayeti - S S Van Dine ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Sonsuz ihtimallerle dolu bir yer. Unutulmuş gelenekler, eski kocakarı masalları, ölmüş ve çoktan gömülmüş bir dönemi anımsatan atmosferi, bu atmosferdeki cinnet havasının çağrıştır-dıkları, tarihçesi, demonolojisiyle… Öyle tuhaf bir yer ki, oranın sıradan ziyaretçileri bile kendilerini bu atmosfere kolaylıkla kaptırabiliyorlar. Sen de şu son iki günde gördün ya, kiminle konuştuysak evin bu tuhaf havasından zehirlenmiş gibiydi.

"Van Dine' ın yapıtları hiçbir psikolojik ve toplumsal etkene yer vermeyen geleneksel İngiliz okuluyla; bu öğeleri göz önüne alan Amerikan okulunun bir sentezidir; ancak S.S.Van Dine romanlarında ilginç husus insanüstü bir varlık olan detektifin nitelikleridir. S.S. Van Dine'ın kişisel kanımızca talihsizliği edebiyat eleştirmenliğindeki seçmeci yaklaşımından bir türlü kurtulamamasıdır; bunun sonucu polisiye romana yüksek kültür düzeyini yansıtmaya çalışır, işi dipnotlar koymaya kadar götürür; edebi örnekler ve Latince yazılmış vecizeler kullanır."
- Erol Üyepazarcı -
(Tanıtım Bülteni)

Sayfa Sayısı: 224
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
ISBN: 9786058657700
Çeviri: Erol Üyepazarcı

Kategoriler;
Edebiyat / Polisiye

Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar