Otuz Yaş - İngeborg Bachmann PDF e-Kitap indirİngeborg Bachmann - Otuz Yaş PDF e-Kitap indir

''Otuzuna basmış birisi için genç denilebilir hala. Ama böyle bir kimse, kendisinde herhangi bir değişiklik farketmemesine rağmen, bu konuda kararsızlığa düşer...''

"Çeşitli reflekslerden ve iyi eğitilmiş bir istem çıkınından oluşan 'ben', tarih süprüntüsüyle, dürtü ve içgüdülerin süprüntüsüyle beslenen 'ben', bir ayağı vahşi topraklarda, bir ayağı başı sonu görülmeyen, uygarlığın ana yolunda olan 'ben', her türlü malzemeden bir karışım, keçeleşmiş, çözülüp dağılmaz, ama yine de kafasına arkadan indirilecek bir darbeyle yok edilebilecek olan 'ben, içine nüfuz edilemeyen, suskunluktan oluşan susturulmuş ben...'"

Otuz yaşına başlayan kişisine "Yeni bir dil olamadan yeni bir dünya yaratılmaz" dedirten Bachmann (1926-1973), "Otuz Yaş"ta yer alan 7 öyküsünde yine 'ben-dil-şey' ilişkisini sorguluyor.
(Arka Kapak)

İngeborg Bachmann - Otuz Yaş
Çeviri: Kamuran Şipal
Yankı Yayınları - 1969
Sayfa : 125

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Alman - Avusturya

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin