Incognito: Beynin Gizli Hayatı David Eagleman PDF e-Kitap indirDavid Eagleman - Beynin Gizli Hayatı ePub eBook Download PDF e-kitap indir
Incognito - Beynin Gizli Hayatı - David Eagleman

"Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür."
-Montaigne-

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."
-İsmet Berkan, Hürriyet-

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."
-Wired-
(Tanıtım Bülteni)

Incognito: Beynin Gizli Hayatı
İlk Yayınlanma Tarihi: 31 Mayıs 2011
Yazar: David Eagleman
Tür: Bilim

Sayfa Sayısı: 304
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yazar: David Eagleman
Çevirmen: Zeynep Arık Tozar

Kategoriler;
Bilim-Teknoloji-Mühendislik / Popüler Bilim

Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. kitap açılıyor ama harfler karışık.

    YanıtlaSil
  3. kitap açılıyor ama harfler karışık.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.