Yufka Yürek - Dostoyevski ePub PDF e-Kitap indirFyodor Mihailoviç Dostoyevski - Yufka Yürek (Sürgün Öncesi Öyküler) ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Dostoyevski'nin ilk dönem öyküleri... Daha önce yayımladığımız Beyaz Geceler ve İkiz gibi uzun öykülerden sonra Dostoyevski, kısalı uzunlu bir dizi metin kaleme almıştı. Yazarın sürgün dönüşü öncesi yazdığı öykülerin tamamı, böylece, bu öykü kitabıyla birlikte yeniden çevrilip Can Yayınları'nın Klasikler dizisinde yerini almış oluyor.

"Dokuz Mektuplu Roman", "Yufka Yürek" gibi ünlü öykülerin de yer aldığı bu kitap, Dostoyevski'nin gençlik yıllarında edebiyata bakışını, etkilendiği kaynakları, konu edindiği meseleleri göstermesi bakımından çok önemli. Bu öykülerde, sonraki yıllarda yazacağı Suç ve Ceza, Karamazov Kardeşler gibi büyük romanların işaretleri var. Özellikle uyumsuz kişiliklerin, deliliğin sınırında yaşayanların, toplumsal konum ve mevki meselesiyle kavgalı karakterlerin yer aldığı öykülerde Gogol'ün etkisi iyice hissedilirken, Dostoyevski'nin yazar kimliğinin henüz oturmadığı da gözlemleniyor.

Yufka Yürek / Sürgün Öncesi Öyküler
Yazar: Fyodor Dostoyevski
Türkçe (Orijinal Dili:Rusça)
312 sayfa - İstanbul, 2011
ISBN : 9789750713637
Çeviri : Sabri Gürses

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri
Klasikler

Ön Okuma / Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar