Kuzuların Sessizliği - Thomas Harris ePub PDF e-kitap indirThomas Harris - Kuzuların Sessizliği ePub eBook Download PDF e-kitap indir

Buffalo Bill lakabıyla tanınan bir seri katil, bazı kadınların peşine düşmektedir. Katilin belli bir amacı vardır ama cesetler farklı eyaletlerde bulunduğu için kimse bunu kavrayamaz. FBI Akademisi'nde genç bir stajyer öğrenci olan Clarice Starling, büronun davranış bilimleri bölümünden Jack Crawford tarafından çağırılınca şaşırmıştır. Görevi, çok zeki bir psikiyatr ve korkunç bir katil olan, Baltimore Akıl Hastanesi'nde tutularak kriminal cinnet açısından yakından izlenen Dr. Hannibal Lecter ile görüşmektir. Lecter'ın, katillerin zihin yapısıyla ilgili öngörülerinin, Buffalo Bill'in izinin sürülmesine ve adamın yakalanmasına yardım edebileceği düşünülmektedir.

Zeki ve çekici bir kadın olan Starling, kendini Lecter gibi keskin zekâlı biriyle garip ve yoğun bir ilişki içinde bulunca sarsılır. Adamın, Buffalo Bill ve genç kadının kendisi hakkındaki şifreli ipuçları; Starling'i tüm okurların tüyler ürpertici ve son derece sürükleyici bulacağı bir araştırmaya sürükler. Büyük bir yaratıcılık ve ustalıkla kaleme alınmış olan Kuzuların Sessizliği romanı bir gerilim klasiğidir.
(Tanıtım Bülteninden)

Kuzuların Sessizliği (Kızıl Ejder'in ardılıdır)
Thomas Harris tarafından yazılan roman
Kuzuların Sessizliği Thomas Harris tarafından yazılmış bir romandır. 1988'de yayımlanan çalışma 1981 tarihli Kızıl Ejder'in ardılıdır. Kuzuların Sessizliği'nin aynı adlı bir film uyarlaması bulunmaktadır. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 1988
Yazar: Thomas Harris
Önceki kitap: Hannibal Doğuyor
Karakterler: Hannibal Lecter, Clarice Starling, Buffalo Bill, Diğer
Uyarlamalar: Kuzuların Sessizliği (1991), Kızıl Ejder (2002)
Ödüller: Bram Stoker En İyi Roman Ödülü

Yazar : Thomas Harris
Çeviri : Pınar Öcal
Yayınevi : Nemesis Kitap
Kapak : Başak Yaman Eroğlu
Yayına Hazırlayan : Hasret Parlak
Türü : Gerilim, Korku
Özgün Adı : The Silence of the Lambs
Sayfa Sayısı : 426
Çıkış Tarihi : Temmuz, 2014
ISBN No : 9786055092986

Hannibal Serisi;
1. Kitap Kızıl Ejder
2. Kitap Kuzuların Sessizliği
3. Kitap Hannibal
4. Kitap Hannibal Doğuyor

Kategoriler;
Edebiyat / Korku - Gerilim

Yorumlar

  1. bu kitap eksik sayfalı

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kitap eksik sayfalı değildir. Kitap tam sayfadır. Yazının boyutu küçültülmüştür. Bir nevi sıkıştırılmış.

      Sil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.