Kum Çocuk - Tahar Ben Jelloun ePub PDF e-Kitap indir

 

Tahar Ben Jelloun - Kum Çocuk ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Kum Çocuk

Tahar Ben Jelloun, kitaplarını Fransızca yazan, Faslı bir yazar. "Ben Fransızca'da yazsam, bir Arabım," diyor. Kum Çocuk adlı bu romanın devamı sayılan Kutsal Gece adlı kitabı, Fransa'nın ve dünyanın en büyük edebiyat ödüllerinden biri olan 1987 Goncourt Ödülü'nü kazanınca, Tahar Ben Jelloun'un ünü bütün dünyaya yayıldı.Kum Çocuk, bir türlü oğul sahibi olamamış Faslı bir Babanın, son doğan kız çocuğuna oğlan kimliği vermesinin ve onu tam bir erkek gibi yetiştirmesinin romanıdır. Yazar, bu romanını gündelik bir olaydan esinlenerek yazmış. Yer yer erotik boyutlara ulaşan bu romanda yazar, lirik ve kutsal bir anlatım tadını yakalıyor. İnanılmaz, gizlerle dolu, şaşırtıcı bir masal görünümündeki bu romanıyla Tahar Ben Jelloun, okurun ilgisini sürekli canlı tutuyor. Kuzey Afrika toplumunun geleneksel din ve ahlak anlayışının bir tür eleştirisi de olan Kum Çocuk ve onun devamı sayılan Kutsal Gece'nin ilgiyle karşılanacağını umuyoruz.

Yazar: Tahar Ben Jelloun
Çeviri: Necla Işık
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9755100083
Basım tarihi: Ocak 1993
Türkçe - 176 Sayfa

Kategori: Roman

Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk) 


Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin