Sırça Anahtar - Dashiel Hammet ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

sirca-anahtar-dashiel-hammet

Dashiell Hammett - Sırça Anahtar ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Polisiye Dizi'mizi, dünyanın en ünlü polisiye roman yazarlarından Dashiel Hammett'in Sırça Anahtar adlı kitabıyla sürdürüyoruz. Kendi yaşamı da yazdığı romanlar kadar renkli ve inişli çıkışlı bir yazardır Dashiel Hammett. 67 yıllık yaşamında yazar olarak geçirdiği yılların sayısı topu topu ondur, ama bu on yıla beş roman, altmış yedi öykü, çok sayıda makale ve senaryo sığdırmıştır. Hammett, polis romanı türünün en iyi örneklerini vermekle kalmamış, yalnız 'avam'ı ilgilendirdiği söylenen bir türü saygınlığa kavuşmuştur. Ernest Hemingway'le aynı dönemde yaşamış ve yazmış olan Hammett'in ustalığı ve üslubu, eleştirmenlerce bu ünlü yazarla eş değerde görülmüştür. Sırça Anabtar, yazarının değişiyle, otuz saat süren tek bir oturuşta yazılmıştır. Hammett'in kahramanı yaşadığı toplumu günlük birer öğesi olan göz dağı, kaba güç hile, sahtekarlık ve şantaj gibi silahları büyük bir doğallıkla kullanır. Ned Beaumont, Ağatha Christe'nin hafiyesi gibi değildir; düşünceleri didik didi edilmez. Okur, olayın içine çekilir, o da Ned Beaomont'la birlikte görür neler olduğunu. Sırça Anahtar'a 'Polisiye Roman' deyip geçmek, onun güzelliklerini sınırlamak anlamına gelir. Peki Sırça anabtar neyin simgesidir? Okur bunun yanıtını romanın derinliklerinde bulacaktır.

Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
240 syf. - İstanbul, 1995
ISBN : 9789755105277
Orjinal isim: The Glass Key

Kategoriler;
Edebiyat / Polisiye

Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin