Savaş Sanatı - Sun Tzu ePub PDF e-Kitap indirSun Zi (Sun Tzu) - Savaş Sanatı ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

Çinli filozof Sun Tzu günümüzden 2500 yıl önce yazdığı "Savaş Sanatı" adlı eser 13 bölümden oluşmaktadır. Toplamış olduğu 384 savaş teorisinde ilkeler, savaş alanında olduğu kadar ekonomi ve politika alanlarında da liderlere yol göstermektedir. En önemli ilkeler ise zaferin mümkün olduğu takdirde savaşsız kazanılması ile savaş ve rekabette üstünlük kazanma yollarını bulmak için fiziki unsurları, psikolojik faktörleri ve politikayı doğru bir şekilde analiz etmektir.

Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy): Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde "Sun Tzu", Pin-Yin transkripsiyon sisteminde "Sun Zi" olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)

Orjinal isim: Bing Fa
80 syf. - 2003
ISBN : 9786053322696
Çeviri : Giray Fidan, Pulat Otkan

Savaş Sanatı
Sun Tzu tarafından yazılan kitap
Savaş sanatı, Sun Tzu tarafından M.Ö. 6. yüzyılda yazılmış askeri taktikler ve savaş üzerine bir çalışmadır. Her biri savaşın farklı bir yüzünü anlatan 13 bölümden oluşur ve askeri strateji ve taktiğin temel kitabı olduğu kabul edilir. Vikipedi
Yayınlanma tarihi: MÖ 513
Yazar: Sun Tzu

Kategori;
Siyasi / Askeri / Savaş
Strateji ve Taktik

Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk) / Download PDF 2 (Yandex Disk)

Not: PDF 2 farklı bir taramadır. Alternatif ya da Part değildir.

Yorumlar