Ritmatist - Brandon Sanderson

Joel'un dünyası ikiye ayrılıyordu: Ritmatist olanlar ve olmayanlar. Ve o kesinlikle bir Ritmatist olmak istiyordu. Onlar çizgilere hayat verebiliyor, basit bir tebeşirle kendilerine muazzam bir savunma ya da muhteşem bir saldırı ortamı hazırlayabiliyorlardı. Üstelik vahşi tebeşir yaratıklara karşı tüm insanlığın kaderi de onların ellerindeydi!
Armedius Akademisi'nin tebeşir ustasının oğlu Joel'unsa elinden gelen tek şey Ritmatistlerin bu büyülü dünyasını dışarıdan izlemekti. Ancak bir gün akademide işler değişmeye başladı. Önce önemli insanların Ritmatist çocukları kaçırıldı, sonra tuhaf olaylar art arda geldi. Ritmatistler için tehlike çanları çalıyordu ve herkesin kaderini değiştirmek bu kez Joel ve arkadaşı Melody'nin elindeydi.

Sayfa Sayısı: 408
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan ve Egmont Yayıncılık
Kitap Yorumum: Başlarda epey sıkıyor ama yavaş yavaş olaya giriş yapıyor.  Konunun neredeyse tamamının geçtiği, çizgilere hayat verme yetenekleri olan çocukların bu yeteneklerini kullanmayı öğrendikleri bir okul var. Çok hafif Harry Potter benzettim başta. Ama ana karakter Harry gibi yetenekli değil normal biri, tabiri caizse bir Muggle. 
Konu Sanderson'ın diğer kitaplarında olduğu gibi fantastik ağırlıklı değildi. Daha çok polisiye okuyor gibi bir his bıraktı bende. Tabii olarak seri olarak yayınlanmış çoğu kitapta olduğu gibi kitap güzel bir son ile bitirilmiş. Okurken yer yer sıkılsam da  yeni kitabı çıkarsa hemen gider satın alırım. 
Son olarak kitapta tebeşir çizgilerini anlatan kısımları okurken ders kitabı okuyorum zannettim. Bu arada çizgiler fena halde Fullmetal Alchemist'i hatırladı.