Raymond E. Feist – Gediksavaşları Efsanesi (Yeni Tarama)

Daha önce paylaştığım bir seriydi. Ancak Facabook sayfasında indirme problemi ile ilgili aldığım bir mesaj sonrası. çok iyi düzenlenmiş bir ePub dosyasından PDF'lerini oluşturup tekrar  paylaşıyorum. Benimde okuduğum bir seridir. Fantastik kurgu sevenlerin kesinlikle okumasını tavsiye ederim. Daha okumadıysanız ve eski düzenleme ile okuduysanız bu düzenleme ile okumanızı tavsiye ederim.
Bir zamanlar Midkemia gezegennde, bir büyücünün yanına çırak olarak verilmiş, bir öksüz olan Pug, büyü marifetleriyle açılan bir gedikten geçerek dünyalarına gelen, savaşçı bir ırk olan Tsuranilere esir düşmüştü. Orada bir köleyken, Tsurani toplumunda büyük saygı gören Yüceler Meclisi’nce gücü fark edilir ve ona yeni bir ad verilir -Milamber, Meclis’in elinde, saklı güçlerini kullanmay öğrenecek, bir eşi daha olmayan, kudretin iki dünyadan alan bir büyücü olacaktır.İki dünyaya da ait olan Milamber, bir taraftan eski sahipleri Shinzawailer’in savaşı sona erdirmek için giriştikleri entrikalara destek çıkacak, bir taraftan da zamanın kendisinden bile eski olan bir düşmanla girişilen mücadelede yerini alacaktır.
Krondor Dünyasından Gediksavaşları Efsanesi-Yıllardan sonra yazılmış en iyi fantazya serisi. Yazarını, Tolkien’in tahtına çıkartıp, orada oturtmayı sağlayacak denli başarılı bir eser.– Dragon–
Serideki Kitaplar
1-Büyücü (Çırak)
2-Büyücü (Usta)
3-Gümüşdiken
4-Sethanon’da Karanlık

Yorumlar