Michael Kohlhaas - Heinrich von Kleist PDF e-Kitap indirHeinrich von Kleist - Michael Kohlhaas (Eski Bir Vakayinâmeden) ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Alman tüccar Hans Kohlhase 1532'de Leipzig panayırına giderken, bir Sakson soylusu iki atına el koyar. Kendisine tazminat ödenmesi için mahkemeye yaptığı başvuru sonuçsuz kalınca, tüm Sakson soylularına açıktan açığa meydan okumaya başlar...

19. yüzyıl Alman edebiyatının en etkileyici yazar ve şairlerinden Heinrich von Kleist'ın ilk kez 1810'da yayınlanan Michael Kohlhaas adlı novellası, 16. yüzyılda yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkar. Birçok kez opera, tiyatro ve sinemaya da uyarlanan Michael Kohlhaas, insanların ve doğanın zorbalığı karşısında dayanma gücünü tüketircesine harcayan bir asinin haklarını savunmadaki kararlılığını ve egemenlerin acımasızlığını anlatır.

Klasik Alman edebiyatının en "modern" yazarlarından biri olan Kleist'ın bu yapıtını, Bilge Uğurlar ve Türkis Noyan'ın ustalığa varan çevirileriyle sunuyoruz.

Türkçe (Orijinal Dili:Almanca)
Orjinal isim: Michael Kohlhaas
Yazar: Heinrich von Kleist
Çevirmen: Bilge Uğurlar Tunçbilek, Türkis Noyan
Sayfa sayısı: 115
ISBN: 9789750708329
Basım tarihi: Ağustos 2007

Michael Kohlhaas
Heinrich von Kleist tarafından yazılan kitap
Yayınlanma tarihi: 2003
Yazar: Heinrich von Kleist
Kullanıcılar şunları da aradı: Effi Briest, Homo Faber, Diğer

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Alman - Avusturya
Dünya Edebiyatı / Klasikler

Ön Okuma / Download (Yandex Disk)

Yorumlar

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.