Bir Düğün Gecesi - Adalet Ağaoğlu ePub PDF e-Kitap indirBir Düğün Gecesi - Dar Zamanlar 2 - Adalet Ağaoğlu ePub PDF e-Kitap indir
Adalet Ağaoğlu Bir Düğün Gecesi ePub eBook Download PDF ekitap indir

Yayımlandığı yılın belli başlı bütün edebiyat ödüllerine değer görülen bir Düğün Gecesi (1979), Adalet Ağaoğlu'nun geniş tarihsel akışları “dar zamanlar”da keskinleştiren tekniğiyle, edebiyatımıza yepyeni bir soluk kattığı roman dizisinin ikinci kitabı.

“İntihar etmeyeceksek içelim bari!”

Bugüne dek Türk romanının en kültleşmiş cümlelerinden biriyle açılan bu yapıt, bir yandan Anadolu kulübündeki “bir düğün gecesi” boyunca Ölmeye Yatmak'ın ana karakteri Aysel'in izini çevresiyle sürmekte, diğer yandan da, yakın tarihimizin bir dönemiyle daha “iktidar” olgusu ekseninde esaslı bir hesaplaşmaya girmektedir.

"Denebilir ki, Türkiye'de aydın sorununu Türkiye'nin tarihsel dönüşümüne somut insana eklemleyen romanlar, ilk kez Adalet Ağaoğlu'nun çabasıyla gerçekleştirilmiştir. Ağaoğlu, günümüzün hiç kuşkusuz en önemli romancısı. Bir Düğün Gecesi, yalnız uzmanların, eleştirmenlerin üzerinde düşünce birliğine vardığı bir roman değil; aynı zamanda geniş bir okuyucu kitlesi tarafından benimsenen, tartışılan bir eser."
-Hilmi Yavuz-

"Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'ı ile aydınların iç dünyasına açılan pencere, Adalet Ağaoğlu'nun o nefis yapıtı Bir Düğün Gecesi ile Tanpınar'ın Huzur'unun bir uzantısı niteliğine bürünmektedir."
-Vedat Günyol-
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe 380 syf. - 2014
ISBN : 9786051417301
Yayına Hazırlayan : Çiğdem Aldatmaz
Kapak : Füsun Turcan Elmasoğlu

Bir Düğün Gecesi
Adalet Ağaoğlu tarafından yazılan roman
Bir Düğün Gecesi, Adalet Ağaoğlu'nun Dar Zamanlar adlı üç kitaplık roman dizisinin ikinci kitabıdır. 1973 tarihli Ölmeye Yatmak romanının bir devamı olarak kurgulanmıştır; iki romanda aynı kişilerin hayatlarından kesitler sıralanır. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 1979
Yazar: Adalet Ağaoğlu
Ödüller: Sedat Simavi Edebiyat Ödülü

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Yerli / Roman

Ön Okuma / Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar