Dünün Dünyası - Stefan Zweig PDF e-Kitap indirStefan Zweig - Dünün Dünyası (Bir Avrupalının Anıları) ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Stefan Zweig, Bir Avrupalının Anıları olarak kaleme aldığı Dünün Dünyası adlı bu kitabının önsözünde, Yazacaklarım, benim yaşadıklarım olmaktan çok, bütün bir kuşağın yaşadıklarıdır, diyor.19. yüzyıl Avrupasının görece güvenli, tekdüze ortamında yetişen kuşaklar, 20. yüzyılın hemen başlarında öyle olaylarla yüz yüze geldiler ki, başka zamanlarda belki dokuz-on kuşağın yaşayacağı olaylar ve kökten değişmeler bu kuşağın insanlarının yüreklerinde, benliklerinde onulmaz yaralar açtı. Dün ve bugün arasında bütün köprülerin yıkıldığı, bütün değerlerin altüst olduğu yıllarda, peş peşe iki dünya savaşına, Almanya'da Nasyonal Sosyalizmin doğup büyümesine, evinden ve ülkesinden kopmanın, ülkeden ülkeye göç etmenin, anayurdu saydığı Avrupa'nın mahvolmasını görmenin acılarına dayanamayarak 1942'de hayatına son veren bu duyarlı yazarın anıları, kişisel bir anlatım olmanın ötesinde yüzyılımızın ilk yarısının ruh dünyasının da bir elkitabı sayılmaktadır. 60 yıllık ömründe görmediği, tanık olmadığı, acısını çekmediği hiçbir felaket kalmadığını söyleyen Stefan Zweig, Anlattıklarımızla bir gerçek kırıntısını bile bizden sonraki kuşağa ulaştırabilirsek yine de boşuna yaşamış sayılmayız, diyor.

Orjinal isim: Die Welt Von Gestern
Türkçe (Orijinal Dili:Almanca)
498 syf. - İstanbul, 2000
ISBN : 9789755105260
Çeviri : Gülperi Sert

Dünün Dünyası
Stefan Zweig tarafından yazılan kitap
Yayınlanma tarihi: 1942
Yazar: Stefan Zweig

Kategoriler;
Edebiyat / Anı - Mektup - Günlük

Ön OkumaDownload PDF (Yandex Disk)

Yorumlar

  1. Allah razı olsun, beni öyle bir dertten kurtardınız ki... afrika'nın bu en uzak köşelerinden birinde bu kitabı almak için aylarca türkiye'ye gelmeyi bekleyecektim. çok teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Size ve Etiyopya'daki diğer müslüman kardeşlerime selamlar. Faydalı olabildiysek ne mutlu bize.

      Sil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.