Bir Kayıp Denizci - Gabriel Garcia Marquez ePub PDF e-Kitap indir


www.bizimherseyimiz.blogspot.com/
Gabriel Garcia Marquez - Bir Kayıp Denizci ePub eBook Download PDF e-Kitap indir

Haber 28 Şubat 1955'te öğrenildi: Kolombia Deniz Kuvvetlerine bağlı "Caldas" adlı bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller denizinde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kayboldu. "Mobil" kenti tersanelerinde onarıldıktan sonra Alabama'dan ayrılıp "Cartagena"ya gitmekte olan muhrip, faciadan yüz yirmi dakika sonra bu limana ulaştı. Panama Kanalının denetiminden sorumlu Birleşik Devletler askeri birliklerinin ve Güney Karaibler bölgesindeki öbür yardım kuruluşlarının da katılmasıyla kazazedelerin aranmasına hemen başlandı. Dört gün sonra aramalar durduruldu ve bu kayıp denizciler resmen ölmüş kabul edildi. Ama bu kayıp denizcilerden biri, bir hafta sonra Kuzey Kolombia'da ıssız bir kumsalda can çekişir durumda bulundu.

"Luis Alejandro Velasco" adlı bu denizci on gün yemeden içmeden, başıboş bir salda kalmıştı. Bu kitap, onun başından geçenlerin öyküsüdür.
-Gabriel Garcia Marquez-

Türkçe (Orijinal Dili:İspanyolca)
116 syf. - İstanbul, 1999
ISBN : 9789755101804
Orjinal isim: Relato de un Naufrago

Bir Kayıp Denizci
Gabriel García Márquez tarafından yazılan roman
Bir Kayıp Denizci; Gabriel García Márquez'in Luis Alejandro Velasco adlı denizcinin başından geçenlerin hikâyesini anlattığı eseridir. Vikipedi
Yayınlanma tarihi: 1970
Yazar: Gabriel García Márquez

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Latin Amerika
Ödüllü Kitaplar / Nobel Ödülü

Ön Okuma / Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar