Aşk Aşka Karşı - Aysel Aksümer

0
Yaşam çizgisinin hatırladıklarıyla başlayan bölümünden itibaren sevgiyi tatmamıştı. Askısından tutulup oradan oraya taşınan bir elbiseydi O! Bu demir askının ucundan o kadar çok tutan kişi vardı ki. İçindeki ruhu ise nedense hiç kimse hesaba katmamıştı.
Burnu biraz daha küçük olsun! Işık az gelsin yüzüne! Sağa baksın ama yüzü hafif yana yatık dursun! Biraz da gölge vereyim, diyen bir ressamın çalışması değil ki yüzü! Yıllardır burnunun kapladığı alanın dışına çıkamamıştı dudakları. Ama kimin umurundaydı bu!
Aşk bir proje ödevi değildi. Başlangıç, gelişme ve hedeflenen sonuç diye bir plan yapılamazdı. Aşk, başlardı sadece. A harfinden K’ye kadardı her şey. Ortadaki “ş” olsa olsa onları birleştiren kaderdi. Yoktu başka ötesi. Aşkta bütün dualar sonsuzluğuna dairdi. “Her güzel şey çabuk biter” savının inadına “Bu aşk bitmez” diyorlardı.
Yürek giyinmişse aşkı onu ancak ölüm soyabilirdi. Zamanın belki de en güzel katresiydi aşk. İnsanın nefes alış verişini dalgalandıran, yüreklere ritm katan bir iksirdi o.
epubpdf

Yorumlar