Thorvald Steen - Tozkoparan (Bir Selahaddin Eyyubi Romanı)

2015-03-19 16-58-15 Yandex.Disk - Google Chrome
İskenderden Aslan Yürekli Richarda, Haçlı ordularından Napoleona, Hitlere ve modern zamanlarda ABD'ye varıncaya dek defalarca topyekün saldırılara ve  istilalara maruz kalmış, direnen ve bağışlayan Doğunun  ya da Selahaddin Eyyubinin destanı...
Ünlü Norveçli yazar Thorvald Steen, Tozkoparanda, tüm  tarihin ve insanlığın takdirini kazanmış, hem kendi yazgısını hem de yaşadığı iklimlerin yazgısını reddeden, barışçı ve bağışlayıcı Selahaddin Eyyubinin destansı yaşamını, oryantalist klişelere saplanmadan, tüm gerçekliğiyle ve ustalıkla betimlemektedir.
Emperyalist ABDnin Irak işgalinin ertesinde yolu Şama düşen Norveçli bir şairin öyküsüyle başlayan ve tarihin derinliklerine uzanan Tozkoparan, Doğunun makus talihine
dur diyecek yeni bir Selahaddin Eyyubi arayışının anlatısı...
Sayfa Sayısı: 192
Baskı Yılı: 2005
Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları
PDF-Kitap-indir-300x68

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin