Tanrının Gözdesi Yok - Erich Maria Remarque

2015-03-05 22-38-34 Yandex.Disk - Google Chrome
Kitap gerçek bir trajik aşk öyküsü. Ne var ki insanın kesinlikle içini sıkmayan ve onu diğer aşk romanlarından ayıracak niteliklere sahip. Her şeyden önemlisi kitabı okurken siz de kahramanlarıyla birlikte acı çekiyorsunuz ve ölümü Lillian sayesinde çaresiz bir hastalığın getirdiği bir şey olarak görüyorsunuz. Öte yandan araba yarışçısı olan Clerfayt ile de ölümü işin ve yaşam tarzının getirdiği ve sizi sürekli takip eden bir olgu olarak görebiliyorsunuz. Belki de birinin seçimi bu ama bir diğeri ne kadar hayat dolu olsa da ve kendi seçimi olmasa da ölüm beklentisi ile yaşamak zorunda.
Ve kitabın sonunda ölümün hangisini daha çabuk yakaladığını görüp belki de bunun bazen bizim seçimlerimiz ile yönlendirilebileceğini veya çabuklaştırılabileceğini görüyoruz ki bundaki ana faktör de kitabın gerçekçi anlatımı.
Eleştiren: "Dark Angel" İdefix'ten

epub-kitap-indir-300x68 (2)

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin