Güneşin Karanlığında - Michael Connelly

0c5205db-86ab-4d00-84e8-0fb32e50079b-1
Mickey Haller lüks arabasıyla Los Angeles’ın dörtbir yanındaki mahkemeler arasında mekik dokuyan bir ceza avukatıydı.
Müvekkillerinin arasında asi motosikletçilerden tutun da sahtekârlara, ayyaş şoförlere ve uyuşturucu tacirlerine dek her türlü insan vardı. Ona göre yasalar, suçluluk ya da suçsuzluk konularıyla ilgilenmezdi... yasalar, manipülasyon ve pazarlık demekti. Tabi, bazen de adalet.
Barda tanıştığı bir kadının taciz edildiği iddiasıyla tutuklanan Beverly Hills’li zengin bir playboy, kendini savunması için Haller’ı tutar. Aralarında "Kaymaklı" dava olarak adlandırdıkları bu durum, her ceza avukatının düşlerini süsleyecek kadar önemlidir. Haller bu işin meslek hayatındaki en kolay dava olacağına inanır. Fakat çok yakın bir dostu cinayete kurban gidince Haller suçsuzluğunu kanıtlamaya çalıştığı müvekkilinin ateş kadar yakıcı biri olduğunu fark eder.
Bu işten zarar görmeden yakasını sıyırabilmek için elindeki her türlü taktiği kullanması gerekmektedir...

Michael Connelly ceza avukatlarının dünyasını avucunun içi kadar iyi tanıyor. Kitaplarının büyük bir okur kitlesine hitap etmesinin nedeni, bu yapıtıyla bir kez daha anlaşılıyor. Güçlü kalemiyle yarattığı öykünün hızlı temposu, beklenmedik gelişmeleri okuyucuyu adeta büyülüyor. Muhteşem yazardan yine muhteşem bir roman.
Scott Turow

Sayfa Sayısı: 448
Baskı Yılı: 2007
Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar
PDF-Kitap-indir-300x68

Yorumlar

  1. Sayın yönetici link yok haber vereyim bu arada emekleriniz için sağolun.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kullandığımız yönlendirme sitesi arada iyileştirme çalışması yapıyor. O anlarda web sitesi yönlendirme yapmıyor. Böyle durumlarda bir süre sonra tekrar deneyin.

      Sil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.