Senin Tehlikeli Fikrin Ne? - John Brockman

8dbfbc9b-d649-42f6-b16c-e5c186850bf4-1
Düşünülmeyeni Düşünen Günümüzün Önde Gelen Düşünürleri
Kopernik'ten darwin'e, rıchard dawkıns'den jared dıamond, danıel c. Dennett,
Brıan greene, matt rıdley ve howard gardner'a tehlikeli fikirler
Dünyanın önde gelen bilim adamı ve düşünürleri hayatlarımızı daha iyi ya da daha kötü yönde değiştirecek cesur, dikkat çekici, tehlikeli fikirleri keşfediyorlar.

Tıbbi yöntemlerden, kişilik niteliklerine, evren üzerinde yalnız olduğumuz düşüncesinden evrenin temelde açıklanamaz olabileceğine kadar Senin Tehlikeli Fikrin Ne? kitabı dünyamızı ve yaşam tarzımızı sonsuza kadar alaşağı edecek korkusuz, nefes kesen ve bazen ürkütücü düşüncelere cesur bir bakışı bizlere sunuyor.

Bu kitap insanlık tarihi boyunca var olan konulardan ölüm sonrası hayat sorusuna ya da demokrasinin geleceğinden gerçeğin doğasına kadar çok sayıda konuyu kapsıyor. Kitap günümüzün en parlak beyinlerinden bazılarının ilgimizi çekecek konular üzerine yazdıklarını büyüleyici bir bakış açısıyla sunuyor.

"Çağımızın en patlayıcı fikirleri."
-Sunday Harald

"Zekice fikirler… Sonuçlar provokatif."
-Independent

"Tehlikeli fikirler her zaman bir tepkiyi tetikler. Onlar günümüzün yerleşik fikirlerine meydan okur. Daha derin olanları evreni ve onun neresinde yer aldığımızı algılayış biçimimizi ve yaşam şeklimizi tehdit eder ve bazıları da düşünüş tarzımızı büyük ölçüde etkisi altına alabilir."
-Sunday TimesSayfa Sayısı: 320
Baskı Yılı: 2009
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus
PDF-Kitap-indir-300x68