Tepetaklak - Eduardo Galeano PDF e-Kitap indir



Eduardo Galeano - Tepetaklak (Tersine Dünya Okulu)

Buyrun girin bayanlar baylar!

Uruguaylı yazar Eduardo Galeano'nun sivri kalemi, Meksikalı baskı ustası José Guadalupe Posada'nın çizimleriyle yan yana geliyor ve işte karşınızda Tepetaklak: Tersine Dünya Okulu. Galeano bu kitabında okuru yer yer gülümsetmesine rağmen, dünyanın aldığı korkunç hali gözler önüne seriyor. Çocukların istismarından, suç dünyasına ırkçılıktan, cinsiyet ayrımcılığına kadar pek çok konudaki fikirlerini mizahi bir dille, ama gayet de gerçekçi bir şekilde paylaşıyor. Gerçekleri çarpıcı bir şekilde dile getirirken başka bir dünyaya açılan yolun kapılarını işaret etmeyi de ihmal etmiyor. Umut için bir mum da Eduardo Galeano yakıyor:

"Pek çok umut kaynağı var. Eğer umudun içecek suyu olmasa susuzluktan ölürdü. Neyse ki, büyük kalabalık insan grupları var; Zapatistalar gibi, topraksız köylüler gibi... Tek olası dünya bu değil. Gerçeklik her sabah yeniden bir çarpışma. Kim 1 Ocak 1994'te ormanın içlerinden Zapatistaların çıkacağını söyleyebilirdi ki? Kimse bunu öngörmedi ve şapkadan tavşan çıkt. Bu şu demek: Hâlâ hayat var, uslu uslu boyun eğmeyi reddedenlerin arzusu... Bu dünya tepetaklak ve bakalım onu ters çevirebilecek miyiz, onu deniyoruz!"

Türkçe 340 s. - İstanbul, 2004
ISBN : 9789756663509
Çeviri : Bülent Kale

Kategoriler;
Edebiyat / Halk Edebiyatı

Download (Yandex Disk)

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin