Tasavvufun Ana Esasları - İzzeddin Ali Kaşani PDF e-Kitap indirİzzeddin Ali Kaşani - Tasavvufun Ana Esasları

Bu eser, hicri 735 (miladi 1334) yılında vefat eden ünlü İslam alimi ve mutasavvıfı İzzeddin Mahmûd bin Ali Kaşani Natanzi’nin en önemli çalışmasıdır. Farsça kaleme alınan, tasavvuf klasikleri arasında haklı bir şöhrete sahip bulunan eser, kendisinden sonra gelen birçok mutasavvıf üzerinde de etkili olmuştur. Tasavvuf örf, adet ve ıstılahlarının edebi bir şekilde açıklandığı bu kitapta Kaşani, ele aldığı konuları hikaye ve kıssalarla desteklemiş, ayrıca eserine birçok Arapça ve Farsça beyitler ilave etmiştir. Kaşani naklettiği hadis, rivayet ve kıssaların da tamamının kaynaklı olmasına özen göstermiştir. Kitap on bab üzerine inşa edilmiş ve her bab on fasıldan oluşmuştur. Kaşani, kitabın telifinde Avarifu’l-Ma‘arif’in yanı sıra, Ebû Talib Mekki’nin Kûtu’l-Kulûb’u, Ebû Nasr Serrac’ın Lum‘a’sı ve Kuşeyri Risalesi gibi kaynaklardan da faydalanmıştır. Cami’nin Nefehatü’l-Üns’ünde Kaşani’nin bu eserinden bahsetmesi, kitabın kısa süre içinde haklı bir üne kavuştuğunu göstermektedir.

İzzeddin Ali Kaşani - Misbahu’l-Hidaye ve Miftahu’l-Kifaye, İzzeddin Ali Kaşani - Tasavvufun Ana Esasları, izzeddin-ali-kasani-tasavvufun-ana-esaslari-misbahu-hidaye-miftahu-kifaye

Download (Yandex Disk)

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin