Büyük Hadis imamlarının Tahrîcinde ittifak Ettiği Hadisler - Camiul EHadis PDF e-kitap indirCâmiu'l-EHâdis - Büyük Hadis İmamlarının Rivayetinde ittifak Ettiği Hadisler


Bu eser, Imam Buharinin Sahih adlı büyük hadis kitabı esas alınarak diğer 8 Büyük Hadis Imamıyla senedinde ittifak ettiği hadislerin yer aldığı bir derlemedir.

Çalismada, her hadisi serifin, Imam Ibni Hacer el-Askalani tarafindan telif edilen Fethul bari fi serhil Buhari adli kitabinda bulunan serhi özetlenerek verilmis, yani sira hadisi seriften çikarilmasi mümkün olan ögüt ve dersler de okuru sikmayacak boyutta zikredilmistir.

Camiul-Elhadisin bir diger özelligi, 9 Büyük Hadis Imaminin hayatlari ve eserleri hakkinda yeterli bir sekilde bilgi vermesidir. Okur, bu bölüm sayesinde o büyük insanlari daha yakindan tanima imkani bulacaktir.

Tematik Hadis Usulü bölümü, esere ayri bir zenginlik katarak degerli okurlarimiza, Sünnet ve Hadis hakkinda ansiklopedik bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Bu bilgiler sayesinde, hadislere nasıl yaklasilmasi gerektigi, zayıf ve uydurma hadislerin diğerlerinden nasıl ayrılacağı hakkında temel ölçüler ulaşılmış olacaktır.

Camiul- Ehadis Büyük Hadis Imamlarının Tahricinde ittifak Ettiği Hadisler
Buhari, Müslim, Tirmizi, Nesai, Ebu Davud, Ibn Mace, Ahmed b. Hanbel, Malik b. Enes, Darimi
Sayfa: 1064 Sayfa

Download (Yandex Disk)

Yorumlar