Robert Jordan - Zaman Çarkı 01 - Dünyanın Gözü (Yeni Tarama)

Öncelikle tüm seriyi yeniden tarayan Mursa'ya ve Epub düzenlemesini yapan Son_Silahsor'a sonsuz teşekkür ederim.
Zaman Çarkı döner ve çağlar gelip geçer; ardında efsaneye dönüşen anılar bırakır. Efsaneler solup söylenceye döner; söylencelerse, ortaya çıkmalarını sağlayan çağ geri geldiğinde çoktan unutulmuş olurlar. Üçüncü Çağ'da, kehanetler çağında, Dünya ve Zaman dengede durduğunda, puslu dağlarda bir rüzgar eser...

Kehanetlerin gerçekleşeceği zamandır bu. Zaman Çarkı, Çağların Deseni'nde bir ağ örmektedir; Dünya dolanan bir ağ, Dünyanın Gözü kör edildiğinde, zamanın kendisinin bile ölebileceği bir zaman... 


Yorumlar

  1. Tüm seriyi mi taratacaksınız, teşekkürler şimdiden. Zaman Çarkı serisi şu ana kadar okuduğum kitaplar arasında en muazzamı diyebilirim. Robert Jordan öyle ayrıntılı karakterler ve olaylar örmüşki inanamıyorsunuz. Yeni başlamayı düşünenler için tavsiyem ilk kitabı beğenmeseniz de okumaya devam edin. Bende öyle olmuştu ilk kitabı beğenmemiştim ama okumaya devam ettim ve sonra bağımlısı oldum. Tüm seriyi 3 kere okumuşumdur ve hala her okudukça önceden fark etmediğim pek çok ayrıntı keşfediyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Seri 14 kitap haricinde tarandı. 14. Cilt ise taranıyor.

      Sil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.