Madam Bovary - Gustave Flaubert ePub PDF e-Kitap indirGustave Flaubert - Madam Bovary ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Gustave Flaubert - Madam Bovary PDF ePub eKitap indir

Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransız kadınının kıstırılmış hayatını ve iç dünyasını oldukça şeffaf bir şekilde ele alırken, dönemin kadın erkek ilişkilerine de ayna tutan bir başyapıt.

Vasat bir doktorla evlendikten sonra boğucu taşra yaşamı içinde sıkışıp kalan genç ve güzel Madam Bovary, mutsuzluğu bir kader olarak kabul etmeye razı olmaz. Büyük hayalleri, hayattan büyük beklentileri vardır; okuduğu romanlardaki tutkunun ve romantik fantezilerin özlemiyle yaşar ve aradığı ideal aşkı bulmak için çıktığı yolda hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz. Madam Bovary’nin bu mücadelesini ve sürüklendiği çıkmazı anlatan roman, tutkulu bir hikâyenin gerisinde evlilik, cinsellik ve zenginlik kavramlarını sorguluyor. 1857’de ilk kez yayımlandığında büyük yankı uyandıran, toplumun din ve ahlak anlayışını sarstığı gerekçesiyle yasaklanmaya çalışılan Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransası’nın ahlak anlayışına ve burjuva değerlerine karşı güçlü bir eleştiridir.

“Şairler nasıl bahara şükran duyuyorsa, romancılar da Flaubert’e öyle şükran duymalıdır. Onunla her şey yeniden başlar.”
-James WOOD-
(Tanıtım Bülteni)

Gustave Flaubert (1821-1880); 1857'de yayımlanan ve kamuoyunda hayat-edebiyat ekseninde ciddi tartışmalar yaratan ilk romanı Madame Bovary'den insanın bilmeyle olan derin mücadelesine odaklanan ancak tamamlayamadığı son romanı Bouvard ile Pécuchet'ye her romanında farklı yollar deneyen 19. yüzyılın en yenilikçi klasiklerinden biridir.

1856'nın son aylarında tefrika edilen Madame Bovary ise, yayımlanışının 150. yılı arifesinde, Hasan Âli Yücel Klasikler dizisinde çeviri edebiyatımızın iki önemli ustasının çevirisiyle
yeniden yayımlanıyor.

Nurullah Ataç (1898-1957): Hasan Âli Yücel'in kurduğu Tercüme Bürosu'nun başkanı olmanın yanısıra, gerek çevirileri gerekse denemeleriyle Türkçeyi baştan aşağıya yenileyen bir edebiyat ve dil ustasıydı.

Gustave Flaubert Madam Bovary PDF ePub e-kitap indir
Kapak Bilgisi: “Paris Rue de Chateaubriand”
Orijinal Adı: Madame Bovary. Mœurs de province
Yazar: Gustave Flaubert
Çeviren: Sâmih Tiryakioğlu
Önsöz: Michael Tilby
Sonsöz: Jonathan D. Culler
Basım Tarihi: Aralık 2013
Dili: Türkçe (Orijinal Dili:Fransızca)
Sayfa Sayısı: 431

Madame Bovary
Gustave Flaubert tarafından yazılan roman
Madame Bovary, Gustave Flaubert tarafından 19. yüzyılda yazılmış bir romandır. Birçok yetke tarafından ilk çağdaş realist roman sayılan Madame Bovary ilk kez 1857 yılında basılmıştır. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 1856
Yazar: Gustave Flaubert
Karakterler: Emma Bovary, Charles Bovary, Homais, Lheureux, Leon Dupuis, Rodolphe Boulanger, Bayan Homais, Justin

Kategoriler;
Edebiyat / Dünya Klasikleri

NOT 1: Kitaba göre uyarlamış olan 2014 yapımı "Madame Bovary" (Madam Bovary) adlı filmi buradan izleyebilirsiniz.
NOT 2: ePub 2 alternatif link ya da part değildir. Farklı taramadır.

Ön Okuma / Download ePub (Yandex Disk) / Download ePub 2 (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

Yorumlar