Harry Potter Serisi - J.K. Rowling (ePub)

Harry Potter serisi, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap olarak yazılan fantastik romanlar ve onlardan uyarlanan filmler serisidir.
Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir. Harry Potter serisinin yedinci kitabı piyasaya çıktığı ilk gün ABD’de 8,5 milyonun üzerinde bir satış rakamı yakalayarak erişilmesi güç bir rekora imza atmıştır.
Harry Potter serisinin ilk kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı, 1997 yılında piyasaya çıkmıştır. Yedi kitaplık serinin günümüz itibariyle tümü tamamlanıp satışa sunulmuştur (J.K.Rowling 24/06/2010 tarihli basın açıklamasında serinin devamı niteliğinde bir kitap yazmayı düşündüğünü, kitaba önceki hikâyenin 10 yıl sonrasından başlamak istediğini belirtti). Ünlü serinin kitapları, “Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı” ve “Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı” unvanlarını şimdiden üstlerine almışlardır. Kitap serisi, sadece çocuklarlar için yazılmasına rağmen, her yaştan okurun ilgisini çekmiştir.
Harry Potter, 10 yıl boyunca hiçbir zaman sevemediği Petunia teyzesi, Vernon eniştesi ve nefret ettiği ahmak kuzeni Dudley ile yaşamak zorunda kalmıştır. Anne ve babasının bir trafik kazasında öldüğünü sanan Harry, Hogwarts’da Anahtarların ve Toprakların Bekçisi Rubeus Hagrid’in verdiği mektupla başlayan olaylarla durumun böyle olmadığını anlayacaktır. Harry’nin Muggle (büyü-dışı) doğumlu cadı annesi Lily Potter ve büyücü babası James Potter, Harry daha bir yaşındayken Voldemort tarafından öldürülmüşlerdir. Harry, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na hiç başvurmamasına rağmen oradan kabulü gelmesiyle kendisinin de bir büyücü olduğunu anlar. Yedi sene boyunca okuyacağı bu gizemli ve devasa okulda onu bekleyen birbirinden tehlikeli ve heyecanlı serüvenlerle daha ilk senesinde becerikli bir büyücü olup çıkar ve olaylar heyecanlı bir şekilde Harry’i kaderine sürükler...


Harry Potter Serisi:
1. Kitap: Harry Potter ve Felsefe Taşı
2. Kitap: Harry Potter ve Sırlar Odası
3. Kitap: Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
4. Kitap: Harry Potter ve Ateş Kadehi
5. Kitap: Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
6. Kitap: Harry Potter ve Melez Prens
7. Kitap: Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

Ek 1. Kitap: Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
Ek 2. Kitap: Çağlar Boyunca Quidditch
Ek 3. Kitap: Ozan Beedle'in Hikayeleri

Yorumlar

 1. Harry Potter ve felsefe taşı linki silinmiş veya hatalı galiba.. İlgilenirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 2. Harry Potter serisinin tamamında aynı hatayı alıyorum. İlgilenirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Link güncellenmiştir. Bildirdiğiniz için teşekkürler.

   Sil
 3. 1.yi iki kere indirdim ikisi de açılmadı.İlgilenirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1. Kitap Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabında sorun yoktur. Lütfen kullandığınız sürümün güncel olmasına dikkat ediniz.

   Sil

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.