Don Kişot - Cervantes Saavedra ePub PDF e-Kitap indir


Miguel de Cervantes Saavedra - Don Kişot ePub ebook indir PDF e-kitap indir

Don Kişot'u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman karakteri. Dulcinea del Toboso'ya aşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı vardır. Seyisi-yardımcısı-dostu Sanço Panza ile atışır sık sık. İşte yeldeğirmenlerine savaş açan bu aşık, yaşlı şövalye, Miguel de Cervantes Saavedra'nın yazdığı bu romanın başkahramanıdır.

Edebiyatta roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci bölümü 1605 yılında yayımlanan İspanyol edebiyatının bu başyapıtı, yayımlandığı günden beri pek çok dile çevrildi, defalarca basıldı.

Elinizdeki bu kitap, Türk edebiyatının önemli yazarlarından Reşat Nuri Güntekin tarafından Don Kişot'un kısaltılmış, Fransızca bir versiyonundan çevrildi. Kitapta yer alan resimler, Gustave Doré'nin Don Kişot için yaptığı gravürlerden seçildi.

"Okur" olacak kişinin mutlaka okuyacağı kitaplar arasında yer alır Don Kişot. Bir başka deyişle Don Kişot'u okumamış kişi "okur-yazar" sayılmaz.

Don Kişot - Cervantes e-kitap indir,
Cervantes Saavedra - Don Kişot pdf,
Miguel de Cervantes Saavedra - Don Kişot indir oku
Cervantes Saavedra - Don Kişot pdf indir,
Türkçe (Orijinal Dili:Fransızca)
Sayfa Sayısı: 292
Baskı Yılı: 2015

Don Kişot
Miguel de Cervantes tarafından yazılan roman
Don Kişot, İspanyol romancı Miguel de Cervantes Saavedra'nın romanı ve aynı zamanda bu romandaki asıl şahsiyetin adı. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 16 Ocak 1605
Yazar: Miguel de Cervantes
Editör: Miguel de Cervantes
Karakterler: Sancho Panza, Rosinante, Dulcinea, Alonso Quijano, Ginés de Pasamonte, Clavileño, Ricote, Antonia, Cardenio
Türler: Hiciv, Parodi, Pikaresk roman, Fars
İllüstratörler: Weberson Santiago, Bertall

Kategoriler;
Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri / Fransız