Camdan Kale - Jeannette Walls

224746
Jeannette Wallas kendilerine has idealleri ve fikirleri olan bir anne baba tarafından büyütüldü. Anne ve babanın idealleri uğruna, inatla toplum kurallarına karşı koyuşları bir anlamda hem lanetleri hem de kurtuluşları oldu. 
Başlangıçta göçebeler gibi güney batının çöl kentlerinde oradan oraya sürüklenerek ve dağlarda kamp kurarak yaşadılar. 

Babası ayık olduğu zamanlarda çocuklarının hayal dünyalarını ele geçirir, onlara fizik, jeoloji ve her şeyden önemlisi hayata nasıl korkusuzca sarılacaklarını öğretirdi. Annesi resim yapar ve aynı zamanda yazardı. Ailesini geçindirme sorumluluğuna tahammül edemez, kendini 'bir heyecan bağımlısı' olarak tanımlardı.

Jeannette Wallas'un hayret verici yanı, gözü pekliği, azmi ve onu kurtuluşa götüren zekâsı değil, anne ve babasını son derece derin ve cömert bir sevgiyle anlatabilmesidir. Bu her şeye rağmen bir zaferin hikâyesi, ama aynı zamanda derin kırılmalarına rağmen bir ailedeki koşulsuz sevginin sürükleyici masalı. Walls'a, tırnaklarıyla kazıyarak kendi kurallarına göre başarılı bir hayat kurma kararlılığını kazandıran da işte buydu.
PDF-Kitap-indir-300x68

Yorum Gönder

Not 1: Reklam amaçlı (virüslü) linklerin bulunduğu yorumlar kaldırılır.

Not 2: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-posta ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

Not 3: Okuduktan sonra kitap hakkındaki görüşlerinizi lütfen yorum olarak yazınız. Yorum yaparak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Henüz kitabı okumamış arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

[blogger][disqus][spotim]

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Konu (?)

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DevredışıTüm Eklentileri Görmek İçin Lütfen Javascript'i Etkinleştirin